jak robić zdjęcia?

Wywołuj zdjęcia! | KONKURS Z NAGRODĄ

2

Zdjęcia wywołane na papierze mają szczególną moc – można je oglądać godzinami, wpatrywać się w szczegóły, przekazywać z rąk do rąk – i nigdy się nie nudzą.

Przypomnijcie sobie ile razy przewracaliście kartki Waszych rodzinnych, może nawet dziecięcych albumów – z namaszczeniem, żeby nie zostawić odcisków palców na fotografii, żeby przypadkiem ich nie poplamić ani nie zagiąć rogów. Ja to uczucie znam od dziecka, bo moja mama i starsze siostry zawsze dbały o aktualne zdjęcia w albumie. Dlatego obiecuję sobie, że ja też będę o to dbała, bo żadne galerie internetowe ani gigabajty plików w folderach na dysku nie dadzą mi tego, co kilkanaście zdjęć wywołanych na pięknym papierze.

Ostatnio zebrałam się w końcu i wywołałam ponad 150 zdjęć z całego roku 2016 – naszego roku w Barcelonie. Owszem, musiałam poświęcić na selekcję i wysłanie do drukarni całe popołudnie, ale wiecie co? Tak bardzo było warto! Te zdjęcia, zamknięte w pięknym pudełku mają dla nas olbrzymią wartość sentymentalną. Mamy na nich wszystko to, co zdarzyło się podczas tamtego pięknego roku: pierwsze odkrywanie Barcelony, spacery po nowym mieście, zachwyty morzem, gorące wakacje i odwiedziny naszych przyjaciół i rodziny, nasze wakacje nad Como i w Porto, a w końcu grudniową odsłonę Barcelony. Mamy tam widoki z naszego mieszkania, paellę robioną tysiące razy, urocze zaułki, o których nie wiedzą turyści. Miliony wspomnień.

Wywołuj zdjęcia! | KONKURS Z NAGRODĄ jak robić zdjęcia?

Mam dla Was wyzwanie!

Kiedy tak siedziałam nad tymi zdjęciami i nagrywałam moje emocjonalne InstaStories 😉 napisała do mnie Kasia (z bloga ANTILIGHT) mówiąc, że tak ważny temat trzeba poruszyć gdzieś na forum publicznym! Trzeba zmotywować ludzi do robienia zdjęć i ich wywoływania. Wpadłyśmy na pomysł, aby stworzyć dla Was wakacyjne wyzwanie fotograficzne. Będzie trwało cały miesiąc i oczywiście ma na celu jak największe zaangażowanie się w robienie zdjęć 🙂

W każdy poniedziałek, przez cztery tygodnie, zaczynając od 26.06 będziemy miały dla Was jedno zadanie. Na naszych blogach pojawią się wtedy nasze interpretacje, które mogą być dla Was małą inspiracją – ale chcemy, żebyście przede wszystkim w tych zdjęciach pokazały swój świat i swoje emocje!

Wywołuj zdjęcia! | KONKURS Z NAGRODĄ jak robić zdjęcia?

Jest konkurs – jest nagroda 😉

Zbliżają się wakacje, a z nimi trochę więcej wolnego czasu, dłuższe dni i luźniejsze wieczory. Złapcie aparaty  w dłonie i bawcie się z nami. Pomyślałam, że dodatkową motywacją powinna być fajna nagroda – bo co to za konkurs bez nagrody 🙂 Osoba, która zachwyci nas najbardziej swoimi interpretacjami zadań dostanie od nas piękne, drewniane pudełko na zdjęcia, z osobistym grawerem na wieczku. Pudełko ma wymiary 15×23 cm i mieści się w nim ok. 180 zdjęć! To idealna forma na przechowanie zdjęć z co najmniej kilkunastu miesięcy.

To jak, chcecie pobawić się z nami? 🙂 Zaczynamy w poniedziałek – 26.06! Wypatrujcie wtedy pierwszego posta z miejscem do zostawienia swoich interpretacji.

Poczytajcie też koniecznie, jak Kasia opowiada o naszym wyzwaniu 🙂

Wywołuj zdjęcia! | KONKURS Z NAGRODĄ jak robić zdjęcia? Wywołuj zdjęcia! | KONKURS Z NAGRODĄ jak robić zdjęcia?

 


Jak nauczyć się robić dobre zdjęcia?

Jeśli nie czujecie się pewnie z aparatem w dłoni, potrzebujecie motywacji by ruszyć do przodu z fotografowaniem, chcecie osiągnąć spójność w swoich zdjęciach – mam dla Was świetne wieści 🙂 W poniedziałek 19.06 rusza sprzedaż mojego kursu online – Jasna Strona Fotografii. To już jego druga edycja – po sporym sukcesie pierwszej, w której wzięło udział ponad 100 dziewczyn! Chcecie do nas dołączyć? 🙂 Wszystkie informacje znajdziecie pod TYM LINKIEM – zapraszam!

Wywołuj zdjęcia! | KONKURS Z NAGRODĄ jak robić zdjęcia?

You Might Also Like

 • Super 🙂

 • Kasia

  Jaki fantastyczny pomysł! Biorę udział na pewno :)) A pudełko jest przepiękne!

  • bardzo się cieszę, że spodobało Ci się nasze wyzwanie! 😉 koniecznie weź udział!

 • Bardzo fajny pomysł na konkurs 🙂 Powodzenia wszystkim!

 • Pingback: Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | blog.magdalenamizera.pl()

 • Angelika

  A jak oznaczać, że to zdjęcie dotyczy konkretnie tego konkursu? Jest może jakiś hasztag na instagramie lub coś podobnego? Zastanawiam się jak będziecie szukać wrzucanych prac 🙂

  • Hej Angelika,
   akurat w tym zadaniu ma być konkretnie 8 zdjęć z jednego dnia więc najlepiej je wrzucić w osobnym poście na blogu lub w publicznym albumie na FB – i wtedy wkleić tu link. A Jeśli nie masz takiego miejsca w sieci, to stwórz galerię online np. na Dropboxie i też nam wklej do niej link 🙂

 • Pingback: WAKACYJNE WYZWANIE FOTOGRAFICZNE | TYDZIEŃ 2 | blog.magdalenamizera.pl()

FreshMail.pl