lifestyle

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | tydzień 1

foto wyzwanie akwarela 1

Wakacje rozpoczęte!

Pamiętacie o naszym wakacyjnym wyzwaniu fotograficznym, które organizujemy razem z Kasią z bloga Antilight? Pisałam o nim szczegółowo w tym poście. Nadszedł czas na nasze interpretacje pierwszego zadania 🙂 Ja postanowiłam uwiecznić na zdjęciach wczorajszą niedzielę. Była słoneczna, trochę leniwa, na pewno bardzo spokojna – tak kojarzy mi się idealny wakacyjny dzień odpoczynku. W sobotę fotografowałam ślub w Katowicach więc od świtu do nocy byłam na nogach i marzyłam o chwili oddechu 🙂 Bardzo więc cieszyłam się na ten dzień, zwłaszcza, że zostałam sama w domu i mogłam robić co tylko mi się podobało 😀


Zdjęcie 1 – pobudka, trochę wcześniejsza niż zazwyczaj. Nie mam pojęcia czemu – w niedzielę bardzo rzadko udaje mi się obudzić przed 8, zwłaszcza jeśli odsypiam ślub z poprzedniego dnia 😉 Ale z drugiej strony bardzo lubię te letnie poranki, kiedy można budzić się przy otwartym oknie za którym słychać przejeżdżające pociągi – kojarzy mi się to bardzo, bardzo wakacyjnie. Dlatego postanowiłam zrobić to zdjęcie!

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | tydzień 1 lifestyle

Zdjęcie 2 – Przeniosłam się z miętową herbatą w okolice balkonu. Nikt mnie nie przekona, że jest coś bardziej wakacyjnego niż chodzenie na boso i w piżamie do południa w niedzielę 😀 Kiedy byłam mała luksus kojarzył mi się właśnie z takim niespiesznym przechadzaniem się po mieszkaniu w szlafroku i piciem soku pomarańczowego z dzbanka (koniecznie z dzbanka, kartony odpadały!). Jak widzicie, sok zamieniłam na herbatę, ale nadal uważam, że to jedna z tych rzeczy za które powinniśmy być bardzo, bardzo wdzięczni jeśli ich doświadczamy – święty spokój.

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | tydzień 1 lifestyle

Zdjęcie 3 – po śniadaniu musiałam trochę przerwać sielankę, ponieważ czekała mnie jeszcze końcówka promocji mojego kursu. Przyznam Wam się, że bardzo słabo ogarniam te zasady promocji, reklamy i marketingu (mimo, że mam super specjalistę w domu 😉 ). Stawiam na spontaniczność i jak na razie nie zawodzi – zdjęcie zrobione na szybciocha przed południem, przyniosło mi do wieczora całkiem sporą ilość kursantek! 😉

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | tydzień 1 lifestyle

Zdjęcie 4 – W końcu odwiedzili mnie długo wyczekani goście – moja siostra z mężem wpadli na inspekcję zobaczyć, jak wygląda nasze mieszkanie 😉 Oczywiście skończyło się na oglądaniu tryliona zdjęć z Barcelony, które ostatnio wywołałam. Bardzo spodobała im się taka forma przechowywania zdjęć w pudełku!

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | tydzień 1 lifestyle

Zdjęcie 5 – Po południu musiałam zająć się przez chwilę pracą. W sobotę jak wiecie byłam na ślubie – u największych fanów Barcelony jakich znam (poza nami  oczywiście!). Nic dziwnego więc, że kiedy przegrywałam zdjęcia na dysk uśmiechałam się i zastanawiałam, czy Ramona z Marcinem już siedzą na walizkach pod drzwiami mieszkania – mieli wylecieć do Barcelony na długo wyczekany urlop 😉 Uwielbiam zdjęcia z Polaroida, kto z Was też tak ma? Fotografia natychmiastowa ma w sobie tyle uroku. Muszę w końcu sprawić i sobie ten aparat, bo zdecydowanie za długo już o nim tylko marzę!

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | tydzień 1 lifestyle

Zdjęcie 6 – Koniec pracy, mogę zabrać się za przyjemniejsze rzeczy 🙂

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | tydzień 1 lifestyle

Zdjęcie 7 – Wieczorem wybrałam się do znajomych za miasto. Było pysznie i taaaak bardzo wakacyjnie! Letnie wieczory są wymarzone do przesiadywania na polu (omg, tak – wychodzę na pole!) i wsłuchiwaniu się w odgłosy przyrody 🙂 A już przy takim stole można siedzieć i siedzieć bez końca!

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | tydzień 1 lifestyle

Zdjęcie 8 – Wspominałam niedawno na Instagramie, że czerwcowe wieczory są najpiękniejsze na świecie. Strasznie żałuję, że czerwiec powoli mamy za sobą. Został nam tydzień – nie zmarnujcie go! Łapcie aparaty i uwieczniajcie na zdjęciach 🙂

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne | tydzień 1 lifestyle

Wakacyjne wyzwanie fotograficzne trwa od 26.06 do 31.07. W tym czasie razem z Antilight podzielimy się z Wami naszymi interpretacjami zadań, jakie przygotowałyśmy. A Wy, jeśli chcecie bawić się z nami – róbcie zdjęcia i wrzucajcie je w sieć (na blogi, Facebooka, możecie nawet stworzyć dla nas galerię na Dropboxie). Po skończeniu wyzwania ocenimy razem z Kasią zdjęcia i dla zwycięzcy przygotujemy nagrodę: piękne, drewniane pudełko z grawerem, idealne na zdjęcia z wakacji 🙂

Będziemy brały pod uwagę Wasze linki do zdjęć – możecie je wrzucać pod naszymi postami z wyzwaniem. Czekamy z niecierpliwością!

You Might Also Like

FreshMail.pl